Ne vienas suka galvą, ką valgyti vakare, kad būtų ir maistinga, ir nesunkiai virškinama, ir, ne mažiau svarbu, netruktų ilgai pagaminti.

Man tam reikalui tinka sriubos su miso. Sriuba, jei ji ne su mėsa, bulvėm ir kruopom, yra lengvai virškinama. Dėl maistinės vertės – miso ir daržovės. Dėl sotumo, smagumo ir kad vaikai valgytų, dedu šiek tiek makaronų, geriausia be glitimo. Pagaminti tikrai netrunka. Ypač patogu, kai turi daržovių nuoviro. Esu gaminusi visokiausių variantų: su paprikomis, morkomis, daigintomis spindulinėmis pupuolėmis, žirnių ankštimis ir pan. Iš daržovių dedu tai, ką turiu šaldytuve, o miso, sojų padažo, citrinų sulčių ir kokių nors be glitimo makaronų turiu visada. Specialiai nusiperku tik grybų.

Čia vienas galimų variantų, ypač paprastas, o skonio prasme tikrai vykęs.

Reikės:

vandens arba daržovių nuoviro (aš turėjai nuo bulvių ir šparagų) pagal porcijų skaičių

2 šaukštų miso pastos (naudojau Genmai miso)

2 saliero stiebų

3 šampinjonų

1 stiklinės žalių žirnelių (naudojau šaldytus)

3 riekelių šviežio imbiero

1/2 a. š. kajeno pipirų (arba čili)

1/2 pakelio Bifun makaronų

1 šaukšto citrinų sulčių

1-2 šaukštų sojų padažo Shoyu

Saliero kotus supjaustyti siaurais griežinėliais. Patroškinti juos ant kepimui tinkamo aliejaus, prieš tai supylus smulkiai pjaustytą imbierą ir pipirus. Saliero kotų nereikia sukepinti, bet patroškinti, kad taptų minkšti. Tam naudoju dangtį ant keptuvės ir pilu kokį šaukštą vandens. Tuo pat metu ant viryklės užkaisti puodą su vandeniu ar daržovių nuoviru. Užvirus dėti žirnelius. Po poros minučių sudėti makaronus ir po minutės išjungti. Tada įmaišyti miso pastą, supilti sojos padažą, druską ir citrinų sultis (pagal skonį). Druską svarbu dėti po miso ir sojų padažo paragavus, kad nebūtų persūdyta. Tada nupilti sriubą tiems, kurie nevalgo aštriai (pvz., vaikams) ir supilti troškintus salierų kotus. Palaikyti porą minučių ir valgyti.

Jei naudojami Bifun makaronai, valgyti rekomenduoju su pagaliukais. Makaronai labai prisigeria sultinio, tai skysčio lieka mažai. Tinka pabarstyti šviežiomis petražolėmis.