Guoda Azguridienė. Ekonomikos analitikė, sveikos gyvensenos tyrinėtoja

Biodinaminė kosmetika iš arti: daug kantrybės, pasišventimo ir jokių burtų

Kita mano stotelė Bavarijoje buvo kaimelis Wessobrunn, kur dabar įsikūrinėja biodinaminės kosmetikos gamintoja – kompanija „Martina Gebhardt“. Pati Martina Gebhardt Vokietijoje nuolatos nebūna, gyvena tai Vokietijoje, tai Amerikoje. Bet neseniai kompanija nupirko seną benediktinių vienuolyną. Jį remontuoja ir pritaiko. Beje, norinčių įsigyti vienuolyną ilgą laiką nebuvo, tad visi apsidžiaugė tokiu Martinos Gebhardt sprendimu. Ponia Gebhardt pagal savo pirmąjį išsilavinimą architektė, tai ši veikla jai teikia daug malonumo. Rūpesčių ir išlaidų neabejotinai daug – tai istorinis ir kultūrinis paminklas su didžiule teritorija, pastatais, meno kūriniais.

guodos_susitikimas_su_martina_gebhardt

Su ponia Martina Gebhardt.

Benediktinės pasiliko viename iš vienuolyno flygelių, ten tebėra kambariai atvykstantiems piligrimams, o lauke – pašiūrės jų ožkoms. Vienuolynas įkurtas apie 753 metus, šalia trijų šaltinių. Šaltiniai buvo vienas iš pragmatinių šio įsigyjimo tikslų Martinai Gebhardt, nes tyras vanduo yra labai svarbus biodinaminės kosmetikos komponentas.

Važiavau specialiai tenai net ne vienuolyno pažiūrėti (ką šiaip daryti verta), bet pakalbėti su ponia Martina apie kosmetiką. Gali atrodyti, kas čia tokio unikalaus, juk daug yra kosmetikos kūrėjų. Formaliai taip, bet realiai ne visai. Šiandien reta kompanija turi vieną kosmetikos kūrėją. Nenoriu pasakyti, kad ponia Gebhardt viena užsidariusi laboratorijoje eksperimentuoja su naujais ingredientais ar gaminimo būdais. Ne, komanda yra, kaip ir pas visus kosmetikos gamintojus. Tačiau kokybės reikalavimus kelia ir esminius ingredientus parenka ji. Be jos patvirtinimo nedaromi jokie formulių ar technologijų pakeitimai. Martina Gebhardt kosmetiką gamina jau 30 metų. Mano viešnagės savaitės pabaigoje kompanija rengė didžiulę jubiliejinę šventę, trukusią net tris dienas. Viena diena žurnalistams, viena – klientams, trečia – bendruomenei. Su pasakojimais apie įmonę, ekskursijomis, žaidimais, vaišėmis ir pan.

mg_kloster-wessobrunn_ubersicht_002_k

Benediktinių seserų vienuolynas, įsigytas Martinos Gebhardt

„Martina Gebhardt“ – vienintelė kosmetika pasaulyje, kuri visa yra sertifikuota pagal demeter standartą. Demeter reiškia, kad mažiausiai 90% produkto ingredientų yra iš sertifikuotų biodinaminių ūkių (demeter), likę 10% – iš sertifikuotų ekologinių ūkių. Visi emulsikliai demeter sertifikuotoje kosmetikoje turi būti natūralūs, pagaminti taip, kad originali jų struktūra nebūtų pakitusi. Apie jokias sintetines ar dalinai sitetines medžiagas čia net kalba neina. Tai pats reikliausias kosmetikos standartas.

Daugeliui kelia nuostabą, kad čia nenaudojami jokie konservantai – nei sintetiniai, nei natūralūs. Martina Gebhardt savo kremuose nenaudoja ir glicerino (netgi augalinio) bei alkoholio (netgi ekologiškų grūdų). Konservacija vyksta dėl tam tikrų augalų ekstraktų bei eterinių aliejų. Ganėtinai unikalu, ar ne? Man tai atrodo, kad visiškai unikalu.

Bet pati ponia Gebhardt labiausiai didžiuojasi ne tais dalykais. Jai atrodo, savaime aišku, kad jokios sintetikos kosmetikoje neturi būti. Ir kad yra augalų mišiniai, kurie kosmetiką konservuoja pakankamai ilgą laiką, kad įtiktų šiuolaikiniam reikliam vartotojui. Be to, tuos receptus galima rasti knygose, nereikia būti pašvęstuoju ar genijumi. Jos nuomone, „Martina Gebhardt“ kosmetika labiausiai vertinga savo poveikiu odai. Klausiu, kiek reikia laiko, kad vartojantis tai pastebėtų. Greičiausiai naudą pajunta vyresnio amžiaus moterys ir ypač kai lauke šalta ir sausa, atsako ponia Martina. Nes būtent šiomis sąlygomis išryškėja brandžios odos nebegebėjimas surišti vandenį su riebalais, kas odoje matoma kaip

mg_portrait_002_klein

Ponia Martina Gebhardt

suglebimas, drėgmės ir spalvos praradimas. Būtent riebieji „Martina Gebhardt“ kremai su lanolinu ir spagirinėmis esencijomis šią odos funkciją sustiprina ir teigiamas efektas gali pasimatyti vos už kelių dienų. Tai „Happy Aging“ – brandžiai ir reikliai odai, rožių – sausai ir normaliai, sviestmedžių – jautriai, šalavijo – riebiai bei mišriai odai, alavijų – probleminei ir suerzintai, medetkų – kūdikiams ir vaikams, paakiams, rankoms.

Rašau „riebieji“ ir matau, kaip pusė skaitančių susiraukia. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad gyvename klimate, kur daug šaltų ir žvarbių dienų, o oras patalpose toks sausas, kad net drėgmę matuoti atrodo nepadoru. „Martina Gebhardt“ kremų riebumas tik vizualiai krenta į akį. Realiai užsitepę jo nei matome, nei jaučiame. Jaučiame ne riebumą, o patogumą, apie kurį Martina ir kalba. Juk kai odai patogu, ji ir atrodo gražiai.

Klausiu, o kaip žmonėms apie tai pasakyti? Apie odos poreikius, žalą, kurią sukelia sintetinės medžiagos. „Sakyti reikia, bet įtikinėti tikrai ne, – sako ji. – Jei kažkas nori madingai kvepiančio, chemijos laboratorijoje sukurto, būtent tokios konsistencijos kremo, tai gavęs kitokį – net ir patį geriausią – nusivils. Nes ne oda jai rūpi, o tie kiti dalykai“. Negali ginčytis.

Previous

Dailus namelis, prigrūstas technologijų

Next

Daržovių troškiniai – sveikatai, skoniui, fantazijai

8 Comments

 1. Virginija

  Dėkoju už straipsnį. Labai smagu pirkti natūralią kosmetiką, kai žinai jos istoriją ir kai žinai, kokios geros rankos ir su kokia meile ją gamino. Tai visiškai kitas dalykas, negu besieliai pramoniniai cheminiai gaminiai.

 2. Lina

  Nuostabi kosmetika. Naudoju sviestmedzio losjona, tonika, paakiu krema. Oda minksta, jos netraukia. Esu labai laiminga. O perskaicius sia istorija, atrodo kad viskas taip artima ir silta. Labai pritariu, ne indelio isvaizdoje geris slypi. Bet toks supratimas ateina su laiku.

 3. Oho kosmetikos gaminimu užsiima net gi 30 metų… Šaunu. 🙂 O, kad tai yra vienintelė kosmetika pasaulyje, kuri visa yra sertifikuota pagal demeter standartą nežinojau… Niekas dar nepasikeitė? Vis dar būtent taip ir yra? Skamba neįtikėtinai.

 4. Guoda

  Kiek žinau, dar tebėra tokie vieninteliai. Nors žinoma, turėtų ir galėtų atsirasti naujų. Tiesa, demeter sertifikuotis yra laba sudėtinga dėl aukštų reikalavimų. O pridėtinė vertė abejotina – ne taip jau daug žmonių supranta, kas yra demeter. Todėl netgi iš principo galinčios tai daryti firmos (kurios iš esmės laikosi biodinaminių principų) viso to dokumentuoti ir oficialiai kontroliuoti nenori. Nes labai brangu. Be to biodinamiškumas riboja asortimentą. Ne visus produktus gali pagaminti biodinaminius. Nors Martina Gebhardt veido linijai kaip ir nieko netrūksta…

 5. Me

  Pasiziurejau paaikiu kremo/fluido sudeti, jame yra Cetearyl Alcohol ir Cetyl Alcohol. Abu yra saugus naudojimui pagal kosmetikos dnr ir sudetis visai gera:) bet visgi straipsnyje rasoma, kad JOKIO alkoholio nera produktuose..

 6. Guoda

  Taip, kosmetikoje, kai kalbama apie alkoholio vengimą, turimas omenyje tas alkoholis, kuris džiovina ir didesnėje koncentracijoje gali dirginti. Įprastinėje kosmetikoje naudojama daug sintetinio alkoholio. Natūralioje – grūdų alkoholis. Ekologiškoje ir biodinaminėje – ekologiškų arba biodinaminių grūdų alkoholis. Martina Gebhardt nenaudoja kremuose jokio iš šių alkoholių, net ir biodinaminio ar ekologiško. Natūralios kosmetikos tonikuose grūdų alkoholis paprastai naudojamas. Martinos Gebhardt Rožių tonikas yra su grūdų alkoholiu (demeter kokybės), Sviestmedžio linijos – be. Iš principo p. Gebhardt nėra kategoriškai prieš grūdų alkoholį kosmetikoje, viskas priklauso nuo derinio ir koncentracijos, bet pati kremuose jo nenaudoja.
  Cetearyl ir Cetyl alkoholiai yra riebieji alkoholiai. Tai visai kitokios medžiagos – minkštos, drėkinančios. Iš esmės riebieji alkoholiai sudaro natūralios kosmetikos kremų pagrindą. Įprastinėje kosmetikoje tuo tikslu paprastai naudojami mineraliniai aliejai ir parafinai.

 7. Che

  Sveiki, bet kaip Jus priestaraujate rasydama apie alkoholi, perskaiciau Jusu atsakyma tris kartus ir vistiek negavau tikslaus VIENO atsakymo. Atsakymas yra , kad tonikuose visuose isskyrus Sviestmedzio yra alkoholio ir kai kuriuose losjonuose( lengvos konsistencijos kremuose) jo yra. O raso, kad nenaudoja net biodinaminio.

 8. Guoda

  Perskaičiau viską dar kartą (senokai rašyta). Viskas teisingai – “Martina Gebhardt savo kremuose nenaudoja ir glicerino (netgi augalinio) bei alkoholio (netgi ekologiškų grūdų)”. Čia kalba eina apie kremus. Visus – ir riebius, ir lengvus. Dar kartą patikrinau pienelius – juose grūdų alkoholio taip pat nėra. Grūdų alkoholio yra tonikuose, išskyrus sviestmedžio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén